CIVITA 2023Studentu meistarklase

Īstenota:
15. – 20. novembris, 2023

Vieta:
Čivita Institūts, Baņoredžo komūnas Čivita, Itālija
No 15. līdz 20. novembrim Čivita Institūtā Itālijā norisināsies studentu meistarklase “CIVITA 2023”. Netālu no “mūžīgās pilsētas” Romas esošā Baņoredžo komūnas Čivita ir pazīstama kā viena no Itālijas “mirstošajām pilsētām”. Šī vieta ir nozīmīga ar to, ka, līdztekus Romas pētīšanai, par Čivitas kultūrvēsturisko aizsardzību un saglabāšanu cīnījusies arī izcilā latviešu arhitekte Astra Zariņa. 1981. gadā Astra Zariņa dibināja pilsētā esošo Čivita Institūtu.

CIVITA 2023 pavadošā tēma ‘blind spot’ aicina palūkoties uz mūsu aklajiem punktiem un ieskatīties tajā, kas nereti paliek ārpus mūsu skatu lauka. Meistarklases ietvaros studenti kļūs par komūnas līdzpilsoņiem jeb ‘civitas’ un ar dažādu tehnisku paņēmienu palīdzību apgūs vietradei nepieciešamās prasmes, analizējot šī unikālā pilsētbūvnieciskā ansambļa telpisko raksturu un tā dalībniekus.

Meistarklase tiek rīkota sadarbībā ar augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti (FAD).Nodibinājums ARHITEKSTI ir sabiedriska labuma organizācija, kuras mērķis ir izcelt vēsturiski nozīmīgas arhitektūras idejas, veicināt to intelektuālu nepārtrauktību un radīt ilgtspējīgu vidi jaunam dialogam.