RIXARCH 2023:
IMAGINED THINGStarptautiska konference

Īstenota:
24. – 25. marts, 2023

Vieta:
Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte

Konferences mājaslapa – rixarchconference.com

Pārmaiņu ātrums cilvēces vēsturē nekad nav bijis straujāks, un dizains nekad nav bijis tik integrāls ikdienas dzīvē. Arhitektūras dizains ne tikai veido mūsu ikdienu un risina mūsu vajadzības, bet tas ieņem nozīmīgu lomu arī ekonomiskajā un psiholoģiskajā labklājībā un ekoloģiskajā līdzsvarā. Arhitektūra atstāj arvien lielāku iespaidu uz mārketingu un tēla veidošanu. Tā no jauna atklāj neirozinātni, mākslīgo intelektu, robotizētas konstrukcijas, biomimētiku un virtuālo realitāti. Ekoloģija ir kļuvusi par būtisku parametru visos dizaina lēmumos. Mūsdienu pasaule arhitektūrai piedāvā jaunas iespējas un izaicinājumus, un arhitektūra ir gatava atklāt jaunas robežas.

RIXARCH konference aicina zinātniekus un arhitektus uz starpdisciplinārām un mūsdienīgām pārdomām par dizaina izpratni. Pirmajā gadā fokuss tika vērsts uz amerikāņu arhitekta un pedagoga Džona Hejduka (John Hejduk) radošo mantojumu, formas pamatjautājumiem un objekta un subjekta dihotomiju.

Konferencē piedalījās pieci galvenie runātāji:

  • Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes direktors Rudolfs Dainis Šmits;
  • Oksfordas Brūksa universitātes arhitektūras programmas vadītāja Džeina Andersone (Jane Anderson);
  • Dortmundes Tehniskās universitātes profesore Haike Hanada (Heike Hanada);
  • Teksasas Tehniskās universitātes Arhitektūras koledžas bijušais dekāns Džeimss P. Viljamsons (James P. Williamson);
  • Teksasas Tehniskās universitātes asociētais profesors Deivids Turturo (David Turturo).

Konferences videoieraksts:Nodibinājums ARHITEKSTI ir sabiedriska labuma organizācija, kuras mērķis ir izcelt vēsturiski nozīmīgas arhitektūras idejas, veicināt to intelektuālu nepārtrauktību un radīt ilgtspējīgu vidi jaunam dialogam.